Vývoj hrou v podání GAZu

01


Také Vám na voze GAZ NEXT v obrázku něco chybí? Komponent pro jízdu v automobilu naprosto klíčovou? Ano, máte pravdu, tento skvělý GAZ NEXT opravdu jezdí bez řidiče.


Autonomní řízení, takzvaný autopilot, již není pouze sci-fi a dá se předpokládat, že již brzy bude evropskou unií zařazen jako povinný prvek standardní výbavy. GAZ, jako vždy, chce být na čele automobilového pelotonu v oblasti vývoje inteligentních asistenčních systémů řidiče, a proto pořádá akci RoboCross 2019 na testovací trati GAZ v areálu výrobního závodu.


Jedná se o akci pro studenty z GAZího podpůrného programu pro výzkumné projekty, o kterém jsme již informovali v článku o devadesátém výročí školy GAZího designu (článek ZDE).


Letošního ročníku akce GAZ RoboCross se zúčastnily studentské týmy univerzit z Moskvy, Nižního Novgorodu, Uljanovska, Ryazana, Kovrova, Vladimíra, Samary a Petrohradu.


Soutěž RoboCross pořádá, již desátým rokem, automobilka GAZ spolu s nadací „Volná dohoda“ v rámci programu „Robotics“. Celá akce má několik kategorií od úžasných a skvělých, lehkých terénně užitkových, vozidel GAZ NEXT, přes miniauta, až po kvadroptéry. Podmínkou soutěže ve všech kategoriích je co nejrychlejší a precizní projetí celé trasy, včetně předem zadaných úkonů, bez zásahu člověka – plně automaticky. Automobilka GAZ dodává studentským týmům vozy GAZ NEXT, které poté studenti promění v samojízdné drony.


Letošní rok ovládl tým Supernova ze státní radiotechnické univerzity v Ryazanu. Na druhé místo se prosadil tým KSTA Team 1 státní technologické akademie Kovrov. Stupně vítězů uzavřel tým MIR státní technické univerzity Nižnij Novgorod.


Po skončení soutěže systémy a řešení nezůstávají zavřené v šuplíku, ale jsou dále zkoumány, testovány a upravovány s ohledem na jejich využití v sériové výrobě GAZ. Již více jak 80 absolventů soutěže RoboCross pracuje v supermoderním inženýrském centru GAZ a podílejí se na dalším využití systémů ze soutěže RoboCross. Tyto systémy zapadají do strategie automobilky GAZ, vybavit vozidla GAZ systémy, které v případě chyby lidského faktoru zamezí vzniku dopravní nehody.


Pevně věříme, že i za pomoci mladých inženýrů a jejich svěžích nápadů, bude zavádění inteligentních asistenčních systémů do sériové výroby GAZ rychlé a my, GAZ ČR, budeme brzy Vám, našim úžasným a skvělým zákazníkům, nabídnout tyto systémy i ve vozech GAZ na území našeho evropského kontinentu.

Napsali o nás

Nový GAZí WEB

Veškeré informace naleznete na našich nových stránkách www.gazeurope.eu

Nový prodejce pro Slovensko

Vítáme do GAZí rodiny nového prodejce pro Slovenskou republiku - TSM SLOVAKIA.

Více informací na stránkách TSM SLOVAKIA ZDE

GAZ a SURF? ANO více na odkazu níže

GAZ ČR podporuje naděje českého dokumentárního filmu

Více informací o výpravě za surfem na Island ZDE

GAZ na Dům a zahrada Liberec 2019

Legendární automobily značky GAZ budou vystavovat na veletrhu Dům a zahrada Liberec 2019.

Přijďte se podívat na náš stánek do Home Credit Areny v Liberci.

Výstava bude probíhat od 16. do 19.5.2019

Pro každého, kdo objedná na veletrhu vůz GAZ bude připraven bonus v hodnotě 15 000 Kč na výbavu.

Celý GAZ team se na Vás srdečně těší

I takto může vypadat GAZelle

V článku na autorevue.cz si můžete prohlédnout zajímavou přestavbu GAZelle, článek ZDE.

Veká škoda, že v EU (s vyjímkou Británie) je homologace vlastní stavby velice náročná, až skoro nemožná.

Video recenze GAZelle

Starší video-recenze z pořadu Autosalon od televize Prima ZDE.

Jedná se o starší verzi GAZelly se starou palubní deskou bez audio-video systému

Skrytá výbava ve vozech GAZ

Motoristycký server auto.cz přinesl zprávu u ukryté hře Tetris v každém voze GAZ.

Článek s návodem na spuštění ZDE

Článek o připravovaném e-NEXTu od auto.cz

Z kraje roku informoval motoristycký server auto.cz o začínajících pracech e-NEXTu.

Celý článek k přečtení ZDE