GAZí design slaví 90 let

Jak se tvořilo krásné logo GAZ

Ještě tři roky před vznikem výrobního závodu, již roku 1929, byla vytvořena a spuštěna podniková divize designu GAZ. Za dobu existence vyvinuli inženýři GAZu mnoho modelů, jejich generací a nespočet úprav vozů GAZ. Designové oddělení GAZ je kolébkou legendárních vozů automobilky Gorky.


Právě zde se návrhy proměňují v pokročilé výrobní postupy. Ze základních náčrtů a linek vznikají reálné hliněné modely, jenž poté dají finální podobu testovacím i sériovým vozům. Prototypy nových modelů jsou již v inženýrském centru podrobeny přísnému testování na odolnost proti mrazu, teplu, zatížení a mnoho dalších. Tradice designové školy GAZ je vyvíjet kvalitní, odolné a krásné vozy. Tato tradice je v dnešní době umocněna nejmodernějšími postupy a technologiemi jako jsou 3D modelování a pokročilé simulace.


Dnes již, designové centrum není omezeno pouze na vzhledovou stránku automobilu, ale propojuje od začátku designéry s inženýry a eliminuje tak následné problémy s výrobou a funkčností vozu a tím spojenou nutnost změn jeho finálního, sériového designu. Spojené inženýrské centrum je nyní jedno z největších designových center vůbec. Díky vlastnímu výpočetnímu centru, zkušebně, modernímu vybavení pro prototypy a testování je GAZ schopen velice rychle uvádět na trh nové, nebo přinejmenším vylepšené modely a nová generace vozů GAZ, NEXT, má před konkurencí velký náskok. Vývoj modelu nepolevuje ani po jeho uvedení na trh, kdy se v podstatě okamžitě začne pracovat na jeho dalším vylepšení.


V inženýrském centru byl vytvořen podpůrný mechanismus pro výzkumné projekty, který umožňuje vést, pro obě strany prospěšnou, spolupráci s předními ruskými univerzitami. Jedná se o inovativní prostředí pro rozvoj mladých techniků a designérů, kteří kromě okamžité možnosti seberealizace získávají i možnost budoucího pracovního uplatnění na zajímavých pozicích v automobilce GAZ. Z této spolupráce vzniklo mnoho pozitivních vylepšení a skutečných projektů včetně supermoderního elektrobusu pro ulice Moskvy, nebo autonomního řízení GAZ.


Designéři GAZ v dnešních dnech mimo jiné vyvíjejí automobily GAZ s inteligentními asistenčními systémy, elektrické platformy pro různě velké elektromobily, a hlavně pracují na úpravách vozů GAZ pro export, tak aby splnil přísné technické požadavky EU i dalších zemí. Jen díky modernímu inženýrskému centru finišují přípravy exportní verze automobilu GAZ SADKO pro Evropu.


Srdečně za GAZ ČR blahopřejeme k devadesátiletému výročí GAZích designérů a techniků. Přejeme hodně úspěchů jak čerstvým nápadům mladých designérů, tak veteránům v návrhovém centru GAZ, kteří předávají své bohaté a nedocenitelné zkušenosti. Jsme hrdí, že můžeme zastupovat legendární značku GAZ na evropském kontinentu a obdivujeme neutuchající touhu a nadšení stále jít, a hlavně stále být, o krok dál než konkurence.


Minimálně dalších 90 úspěšných let přeje tým GAZ ČR

 

Napsali o nás

Nový GAZí WEB

Veškeré informace naleznete na našich nových stránkách www.gazeurope.eu

Nový prodejce pro Slovensko

Vítáme do GAZí rodiny nového prodejce pro Slovenskou republiku - TSM SLOVAKIA.

Více informací na stránkách TSM SLOVAKIA ZDE

GAZ a SURF? ANO více na odkazu níže

GAZ ČR podporuje naděje českého dokumentárního filmu

Více informací o výpravě za surfem na Island ZDE

GAZ na Dům a zahrada Liberec 2019

Legendární automobily značky GAZ budou vystavovat na veletrhu Dům a zahrada Liberec 2019.

Přijďte se podívat na náš stánek do Home Credit Areny v Liberci.

Výstava bude probíhat od 16. do 19.5.2019

Pro každého, kdo objedná na veletrhu vůz GAZ bude připraven bonus v hodnotě 15 000 Kč na výbavu.

Celý GAZ team se na Vás srdečně těší

I takto může vypadat GAZelle

V článku na autorevue.cz si můžete prohlédnout zajímavou přestavbu GAZelle, článek ZDE.

Veká škoda, že v EU (s vyjímkou Británie) je homologace vlastní stavby velice náročná, až skoro nemožná.

Video recenze GAZelle

Starší video-recenze z pořadu Autosalon od televize Prima ZDE.

Jedná se o starší verzi GAZelly se starou palubní deskou bez audio-video systému

Skrytá výbava ve vozech GAZ

Motoristycký server auto.cz přinesl zprávu u ukryté hře Tetris v každém voze GAZ.

Článek s návodem na spuštění ZDE

Článek o připravovaném e-NEXTu od auto.cz

Z kraje roku informoval motoristycký server auto.cz o začínajících pracech e-NEXTu.

Celý článek k přečtení ZDE